Sezona Toronto Raptors završena je porazom u sedmoj utakmici prve runde plej-ofa protiv Klivlend Kavalirsa, ali je trener kanadskog tima Darko Rajaković pobrinuo da iz svega proistekne i jedna lepa priča.
Srpski stručnjak je još ranije najavio da će na kraju sezone donirati novac dečjim bolnicama, u zavisnosti od broja asistencija koje njegov tim zabeleži tokom takmičarske godine.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Kako su Reptorsi sezonu završili sa rekordnih 2.417 asistencija, uz donaciju od 33 dolara po asistenciji, konačna suma iznosi 79.761 dolar.
Rajaković planira da sredstva usmeri ka tri ustanove – bolnici “SickKids” u Torontu, “St. Jude Children’s Research Hospital” u Memfisu i Univerzitetskoj dečjoj klinici u Beogradu, preneo je novinar Vivek Džejkob.
Nije precizirano da li će taj iznos biti podeljen između njih ili će svaka dobiti isti iznos, ali sama ideja i realizacija predstavljaju gest vredan poštovanja.
Ovakav potez još jednom pokazuje koliko sport može da ima uticaj i van terena, a Rajaković je uspeo da poveže učinak svog tima sa konkretnom pomoći onima kojima je najpotrebnija.
U sezoni u kojoj su se istakli igrači poput Imanuela Kviklija, Skotija Barnsa i Džamala Šida, koji su prednjačili po broju asistencija, svaka uspešna akcija dobila je dodatnu težinu – ne samo u rezultatskom, već i u humanitarnom smislu.
Bonus video:



vid
Kapa dole , mogao je kao i već imam da ga uopšte ne interesuje onda gleda svoja posla i svoj život ali eto on je odlučio da pomogne onima kojima je to najpotrebnije
srdjan
Stvarno veliko poštovanje za ovog čovjeka on je pokazao i na terenu i van terena da jednu veliki gospodin
janja
Svaka čast, nadam se da ce i ostali uraditi isto kao i Darko i pomoći ugroženima.
julija
Misli Darko i o svojoj Srbiji, jedan deo donacija ici ce i u bolnice u Beogradu.
nevena
Svaka čast Darko, ovo je stvarno potez za respekt, nema sta veliki si čovek.
ivona
Darko Rajakovic je odavno pokazao svoje lice, veoma dobra i humana osoba
aleksandar
Ima dosta ljudi koji pomažu samo što neki žele da ostanu anonimni a neki žele da se hvale da se čuju za njih
andrej
Mnogo njih donira i pomaže i deci svima samo što ne žele da se zna za to i čuje
janko
Nije ovo prvi put Rajković ovo radi već ko zna koji put i svaka mu čast na ovome