Pružila je Crvena zvezda Meridianbet sve što je imala u poslednjoj utakmici pred svojim navijačima u Evroligi, ali nije uspela da stigne do pobede. Crveno-beli će igrati plej-in, a utiske o samoj utakmici izneo je Janis Sferopulos na konferenciji za novinare.
Meridian sport te časti – registruj se i osvoji 5.000 dinara za sport i 500 besplatnih spinova!
“Kada izgubite utakmicu ovakvoj tipa ne možete biti zadovoljni, ali ne mogu da kažem bilo šta loše vezano za borbeni duh i pristup mog tima protif Efesa. Dali smo naš maksimum, srce, svi naši igrači su odigrali najbolje što znaju. Čestitam im na načinu na koji su se borili, rekao sam da sam ponosan na njih i na način na koji smo igrali”, rekao je Grk u uvodnoj reči i nastavio:
“Utakmica je bila veoma zahtevna i mislim da smo joj bili dorasli. Pokazali smo čvrstinu, borili se, iako je Efes svojim kvalitetom stizao do ozbiljne prednosti. Uspeli smo da pošaljemo utakmicu u produžetak. Presudili su detalji, imali smo šut za pobedu, nismo ga ubacili i to je košarka. Ne bi bilo nezasluženo da je bilo koji od dva tima pobedio u ovakvom meču”.
Izuzetno je ponosan na uspeh kluba i plasman u plej-in.
“Rekao sam igračima da smo u plej-inu zahvaljujući rezultatima drugim timova, ali i onome što smo sami uradili. Ovo je obećavajuće za našu budućnost, ovo je naša prva godina samnom na klupi u kojoj smo bili kompetitivni u Evroligi. Imali smo neke sjajne utakmice, kao i neke odlične koje smo izgubili. Kada se podvuče crta na kraju, sve što smo uradili znači da smo podigli nivo čitavog kluba. Zaslužujemo da budemo minimum u plej-inu“, rekao je Sferopulos i dodao:
“Pred nama je još jedna utakmica, borićemo se proti aktuelnog prvaka Evrope na njegovom terenu. Sve je moguće i u toj utakmici. Nismo srećni što smo poraženi, ali smo ponosni što smo otišli u plej-in. Moramo da se nadogradimo, da se borimo za prolaz u plej-of, nadamo se da ćemo na tim utakmicama moći da računamo na neke od naših povreenih igrača. U ovom trenutku ne znamo ko će od njih moći da nam se pridruži. Trenutno smo najviše limitirani na poziciji centra”,
Posebno se zahvalio navijačima koji su na prethodne dve utakmice bili neverovatni.
“Još jednom iz sveg srca želim da se zahvalim našim navijačima iz razloga kako su ans podržavali na ovoj i na prethodnoj utakmici protiv Reala. Nikad u karijeri nisam doživeo ovakvu atmosferu, njihova podrška je bila neverovatna. Prepoznali su da smo se borili i preko svojih limita u ovoj utakmici, bili su svi sa nama, nadam se da će tako biti i u nastavku sezone”.
Poželeo je trener crveno-belih uspešan oporavak Rodrigu Buboi koji je teško povređen.
“Svi želio mnogo sreće i zdravlja Rodrigu Buboi. Nezvanično nam je rečeno da je u pitanju Ahilova tetiva. Želim mu brz oporavak i uspešan nastavak karijere”.
Upisala je Crvena zvezda istorijskih 18 pobeda i napravila značajan pomak u odnosu na prošlu sezonu. Ipak, ostaje žal zbog poraza od uslovno rečeno “slabijih” ekipa.
“Da, ali morate razumeti da je Evroliga takvo takmičenje da morate i da gubite i da dobijate utakmice. U pravu ste, izgubli smo od Makabija, ali oni su sinić pobedili Bajern. Virtus je večeras pobedio Milano, a Žalgiris juče Partizan, iako su poput Virtusa već eliminisani. Pobedili su ekipie koje su imale šanse da odu dalje- to je Evroliga. Nema lakih utakmica i laki protivnika, svaka utakmica je teška i važna. Ponosan sam kako smo se borili cele sezone. Ovo je naš rekordni broj pobeda, a imamo još jednu utakmicu. Imamo i devet pobeda u gostima, prvi put u istoriji smo pobedili Barselonu u gostima. Bez obzira na sve ono što je tim do sada ostvario ej veoma važno za dalju egzistenciju kluba. Imamo program, proces, pokušavamo da se iz sezone u sezonu plasiramo na višu poziciju i budemo bolji”.
Govoreći o padu ekipe u trećoj deonici Sferopulos negira da je promenjen plan igre.
“Igrali smo na isti način u napadu. Ali, Buboa se razigrao. Protiv njega smo imali plan koji je funckionisao u prvom, ali ne u drugom poluvremenu. On je igrač koji ima takve kvalitete, naneo nam je veliku štetu na početku, ali smo uspeli da se konsolidujemo posle toga. Nismo igrali drugačije, bilo je drugačijih detalja, jedan skok više ili manje, promašeno polaganje, sve je to moglo da utiče na konačni ishod utakmice”.
Nikola Kalinić imao je najveću minutažu i ponovo pokazao da je lider ekipe.
“Da, bio je dominantan večeras, ne samo u napadu nego i u odbrani. On je naš vodeći igrač, ostavio je srce na terenu, kao i svi ostali. Igrao je sa četiri lične greške u poslednjoj četvrtini, ali je zbog svog iskustva uspeo da se bori do samog kraja i igra na takav način”.
Iako je napravljen veliki pomak u odnosu na prethodnu sezonu, posao još uvek nije završen. Zvezda sada napada plej-of.
“Nikada ne možete biti opušteni jer morate da se pobrinete da vaš tim igra dobro. Naravno da smo zadovoljni plej-inom, to je bio jedan od glavnih ciljeva, sada želimo više. Ne možemo da se opustimo, moramo da se borimoda igram ošto bolje i da tim napreduje jer je on iznad svih nas, iznad igrača i iznad trenera. Uradićemo sve što možemo da pripremimo ekipu za mel protiv Panatinaikosa, potom za plej-in protiv koga god igrali”.
Na kraju ističe da ne zamera Kodiju Miler-Mekinajteru na promašenom šutu za pobedu.
“Pre svega, mislim da nismo izgubli utakmicu tim putem, bio je iz kvalitetne pozicije, dvojka bi nam donela pobedu. Kodi je igrač koji ume da rešava utakmice, Jago je takođe odveo meč u produžetak, Kenan dap koš koji nam je uopšte omogućio daodigramo poslednji napad. Veoma sam srećan što imam igrače takvog profila”, rekao je Janis Sferopulos.
Bonus video:



kluka4002
Slažem se sa njim napravila je zvezda iskorak u ovom takmicenju dali su mnogo i ne moze om se nista zameriti bas naprotiv