Adam Silver proširenje NBA vidi u prelasku preko Atlantika: Prilika da ponudimo navijačima u Evropi nešto više

Adam Silver, komesar NBA lige, uoči početka plej-ofa održao je tradicionalnu konferenciju za medije. Tradicionalna su, manje-više, bila i pitanja.

Na temu proširenja lige – najstandardnije od svih pitanja – Adam Silver se, međutim, dotakao i priče o NBA Evropi.

Meridian sport ti donosi ekskluzivnu promociju – registruj se i osvoji 7.000 RSD za sport i 500 spinova za slot

„Imamo sastanak vlasnika u julu, u Las Vegasu. Proširenje će biti tema. Ali, kada pričamo o proširenju, pada mi na pamet prilika za stvaranje drugih takmičenja širom sveta. Kao što znate, pre pet godina smo stvorili takmičenje u Africi, sada razmišljamo o formiranju lige u Evropi. To vidim kao vrstu proširenja. Vidimo priliku da ponudimo nešto navijačima u Evropi. Ovo nije kritika evropske košarke, jer većina MVP-eva koji igraju u NBA dolaze odatle, izuzetan je nivo, ali mislimo da ima prostora da se fanovima ponudi više“, rekao je Silver.

Njujorški advokat je podsetio da je oko 30 odsto igrača u ligi rođeno van granica SAD i da su poslednje sedmorica MVP stranac.

Zanimljivo je da NBA liga ima sedam različitih šampiona u poslednjih sedam godina? Dejvid Stern je uručio trofeje za samo osam različitih franšiza za 30 godina kao komesar, dok se Adam Silver priprema da obraduje deveti tim u 12 godina.

„Stvorena je konkurentnija sredina. Cilj je da veličina tržišta postane nebitna. Kolektivni ugovor je zaslužan za to. Svi služimo navijačima, u svakom gradu žele da gledaju najbolju košarku“, rekao je Silver.

Da li će Amerika igrati protiv Sveta na Ol staru? Još jedno od gorućih pitanja kada je NBA u pitanju.

„Imali smo spektakularne Olimpijske igre, sa ogromnim rejtinzima i interesovanjem. Problem je što tokom sezone igrači žele odmor, timovi sigurno ne ohrabruju igrače da se trude previše. U svakom slučaju želimo da dodamo internacionalni ukus plej-ofu. Ne mislim da Amerika protiv sveta ima smisla. Možda neki drugačiji timovi, možda regionalno…“

Kraćenje ligaškog dela sezone sa 82 utakmice…

„Ne vidim benefit. Nama podaci apsolutno ne pokazuju da imamo više povreda zbog broja utakmica.“

Bonus video:

Postavi odgovor