RETKA KOLIČINA SAMOKRITIKE Đere: Igrao sam užasno!

Nije uspeo Laslo Đere značajnije da oznoji Aleksandra Zvereva na Rolan Garosu iako je mogao. Posebno u drugom setu kada je imao veliku šansu i da ga osvoji, ali naš teniser nije uspeo u tome zbog čega je vrlo ljut na sebe.

Pri rezultatu 5:3 u gemovima i 40:0, imao je Đere čak tri set lopte, ali nije uspeo nijednu da realizuje.

– Imao sam šansu u drugom setu, to sam ispustio. Nisam se predao posle toga, ali ne znam.. Teško mi je palo, 5:3 i 40:0. Nisam igrao dobro. Čudni su bili uslovi, mnogo sporije nego prethodnih dana. Krov je bio zatvoren, ne znam koliko je to uticalo na uslove. Loše sam servirao, tako da generalno nisam se osećao dobro. Trudio sam se, ali igra nije išla.

Svestan je Đere da je izgubio samo svojom krivicom i bio je vrlo kritičan na sebe zbog toga što je prokockao dobru priliku.

– Dao sam sve od sebe, dobro sam počeo drugi set, ali da sam iskoristio set loptu, možda bi bilo malo drugačije. Ne znam u kom smeru bi otišao set. Ne može to da se dozvoli protiv ovakvog igrača, tri vezane set lopte na svoj servis. Zasluženo sam izgubio.

Dosta se mučio i naš teniser na servis koji bi mu sigurno pomogao u ključnim trenucima meča, ali toga danas nije bilo…

– Nisam pogađao prvi servis što je bio problem tokom čitavog meča. Sećam se prvog poena, kada je odreternirao bekhend dijagonalu, imao sam loptu na reketu, on je izašao na mrežu i pogrešio sam paralelu. Ne znam, dobro sam servirao u prethodnim mečevima, u prethodnom periodu. To mi je baš falilo danas. Nisam imao lake poene na svom servisu, kad ubacim drugi moram da radim za poen, nije lako.

Zaista je retko čuti nekoga da je toliko kritičan kada je njegova igra u pitanju, a Đere je danas to bio. Ne iz frustriranosti i nervoze (mada je sigurno i toga bilo) već kako bi izvukao pouke za nastavak karijere.

– Teško je bez prvog servisa, ne mogu da opišem koliko mi je sve bilo sporije nego protoiv Miše ili u prvom kolu. Jednostavno, dao sam sve od sebe pre dva dana. Opet, fizički sam se dobro opravio, osećao se juče dobro na treningu, ali u drugom setu sam imao dobre momente. Generalno, sve što sam osvajao bilo je više na silu, na borbu, nije bilo na igru. Drop-šot mi leti tri metra iznad mreže, pada po sred servis polja, užas – zaključio je Đere.

FURIOZNI ZVEREV Đere bez šanse protiv šestog na planeti!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Ruža Ilić: Sudija treba da vraća fudbalerima istom merom!

7 Komentara

    Nije on toliko lose igrao koliko je Zverev dobro odigrao mec!

    U odnosu na prosli mec sa zemljakom protiv Zvereva je bio neprepoznatljiv iskreno!

    Šta drugo da kaže posle ovako lošeg meča …bas užasno

    Djere me je odusevio igrom danas iskreno…Stvarno je dao sve od sebe i stoicki je izgubio.

    Apsolutno se slazem! Nije i pored maksimalne borbe imao sanse protiv Zvereva!

    Ako ovako nastavi dobar.posao i karijera.je pred.Djereom…Zverev je kvalitetniji ali Djere je bio odlican.

Postavi odgovor