Hrvatski teniser Marin Čilić smatra da dugo nije bilo ovako jaka konkurencija u ”belom sportu”.
– Trenutno imamo najmanje 10 momaka koji obećavaju i koji su zaista odlični igrači, a svoju snagu i potencijal pokazuju svakog dana na terenu i na velikim turnirima. A tu je i starija generacija. Verujem da je svetski tenis trenutno izuzetno snažan. Konkurencija sada liči na onu koju smo imali od 2008. do 2010. godine, kada smo imali mnogo velikih imena u našem sportu – rekao je Čičić.
Stariji teniseri su još uvek dominantni, a nadolazeća generacija želi da ih svrgne sa trona. To svakako doprinosi kvalitetu tenisa.
Osvajač US Opena 2014. godine je u padu forme, ali veruje da će se uskoro vratiti u sam vrh.
– Verujem da će se to dogoditi u narednih nekoliko godina, verujem da mogu da uđem u najboljih 10 ili 15 tenisera sveta – poručio je hrvatski teniser.
Najbolji plasman u karijeri Marin Čilić je ostvario 2018. godine kada je bio treći teniser sveta.



Tasa
Tacno tako
ferari
Jeste, ima dosta momaka. Ali ja jos ne vidim ko bi bio toliko mocan da nasledi ovu trojku?
Sindjelic
Ja konkurenciju vidim samo medju prva tri!
DuLE
Konkurencija u sportu, uopšte, nikada nije bila ovako snažna. Od rezultata do novca koji se okreće oko njih. Ali, to nije razlog da se opravdava neuspeh. Pa kad je najjača konkurencija, titula je najdraža.
Scar
Matde to je bio trenutni bljesak nema od njega ništa.
Tandaramandara666
Cini mi se da je njegovo vreme proslo…
Brmbo
Nadolazeca generacija beeeeeesna 😀
LEMI
Lepo receno I ko je najbolji rodzer koji je igrao osam god skoro bez konkurencija ili nole koji 12 godina dominira sa svim ovim teniserima u igri
Anđa
Ima dosta mladih a predobrih tenisera
Brmbo
I tek ce ih biti Andjoo
Gedza
Pa da ali su svi ispod velike trojke za dve klase
LAKI
Mora doći smena igrača kad tad
Miki
To utiče na kvalitet igre,i dobro je što je tako
Slavko
Biće dobrog tenisa i u narednim godinama i te kako
Mima
Biće izmena naravno za koju godinu
Zoki
Tako i treba,to čini tenis zanimljivim
Tadija
Svako vreme ima svoje igrače ,treba mladjima još da uče
Ogi
Tako i treba,dolazi smena a stara garda jaka
Ivan
Naravno to se zove zdrava konkurencija
Aleksandra
Najbolji ne odlaze u penziju a stvaraju se novi dobri igraci
Saska
To cemo tek videti… Mada, da ima dobrih tenisera ima..
Vladana
Al zato zene … Ne znam vise ni kako se zovu ni koliko ih ima
Djela
Slazem se sa tim
crno bela ovca
Ima prdobrih tenisera, muški tenis je uvek bio zanimljiviji od ženskog
pfc
I nole najbolji u toj konkurenciji
Atina00
Tesko da on pored ove nove generacije ima ikakve sanse…
Nemanja
Jos kad dodju i nove mlade snage
Nemanja
Njegovog kvaliteta ima mnogo tenisera , to je pokazatelj koliko su Federer,Nadal i Djokovic iznad njih !!!
Durant91
Cekaj, koja konkurencija?
Sanja90
Puno mladih potencijala cije vreme tek dolazi, dok ovi najjaci su na nasu veliku zalost sve stariji. Smena generacija ne moze da se izbegne
Solo Inter
Jedva cekam da pocne
Boban
Cilicu mozes Ali moras da radis na sebi
velja
U pravu je, sve vrhunski teniseri
DelijaMomak
Odsvirao si ti svoje,bio si dobar teniser,sad je red na mladje generacije.
Iva12
Tako je,ima odlicnih potencijala medju mladjim teniserima,bive borbe oko mesta na ATP listi.
Milena86
Lepo kaze,gledacemo narednih godina odlicne teniske meceve.Starija generacija je jos u odlicnoj formi a mladji su tu da se bore za svoje mesto.
Maki
Slazem se. Jako jak i kvalitetan tenis ce se igrati..svi su gladni uspeha..