ČILIĆ: Konkurencija u tenisu dugo nije bila ovako snažna!

Hrvatski teniser Marin Čilić smatra da dugo nije bilo ovako jaka konkurencija u ”belom sportu”.

– Trenutno imamo najmanje 10 momaka koji obećavaju i koji su zaista odlični igrači, a svoju snagu i potencijal pokazuju svakog dana na terenu i na velikim turnirima. A tu je i starija generacija. Verujem da je svetski tenis trenutno izuzetno snažan. Konkurencija sada liči na onu koju smo imali od 2008. do 2010. godine, kada smo imali mnogo velikih imena u našem sportu – rekao je Čičić.

Stariji teniseri su još uvek dominantni, a nadolazeća generacija želi da ih svrgne sa trona. To svakako doprinosi kvalitetu tenisa.

Osvajač US Opena 2014. godine je u padu forme, ali veruje da će se uskoro vratiti u sam vrh.

– Verujem da će se to dogoditi u narednih nekoliko godina, verujem da mogu da uđem u najboljih 10 ili 15 tenisera sveta – poručio je hrvatski teniser.

Najbolji plasman u karijeri Marin Čilić je ostvario 2018. godine kada je bio treći teniser sveta.

Teniska elita stiže na Đokovićev turnir u Beogradu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORTSKE PRIČE Pirlo: Spavao sam i igrao igrice, a onda osvojio Mundijal

IPAK NE OSTAJE Pešić se vraća u Saudijsku Arabiju

 

37 Komentara

    Jeste, ima dosta momaka. Ali ja jos ne vidim ko bi bio toliko mocan da nasledi ovu trojku?

    Konkurencija u sportu, uopšte, nikada nije bila ovako snažna. Od rezultata do novca koji se okreće oko njih. Ali, to nije razlog da se opravdava neuspeh. Pa kad je najjača konkurencija, titula je najdraža.

    Matde to je bio trenutni bljesak nema od njega ništa.

    Cini mi se da je njegovo vreme proslo…

    Nadolazeca generacija beeeeeesna 😀

    Lepo receno I ko je najbolji rodzer koji je igrao osam god skoro bez konkurencija ili nole koji 12 godina dominira sa svim ovim teniserima u igri

    Ima dosta mladih a predobrih tenisera

    I tek ce ih biti Andjoo

    Pa da ali su svi ispod velike trojke za dve klase

    To utiče na kvalitet igre,i dobro je što je tako

    Biće dobrog tenisa i u narednim godinama i te kako

    Tako i treba,to čini tenis zanimljivim

    Svako vreme ima svoje igrače ,treba mladjima još da uče

    Tako i treba,dolazi smena a stara garda jaka

    Naravno to se zove zdrava konkurencija

    Najbolji ne odlaze u penziju a stvaraju se novi dobri igraci

    Al zato zene … Ne znam vise ni kako se zovu ni koliko ih ima

    Ima prdobrih tenisera, muški tenis je uvek bio zanimljiviji od ženskog

    Tesko da on pored ove nove generacije ima ikakve sanse…

    Njegovog kvaliteta ima mnogo tenisera , to je pokazatelj koliko su Federer,Nadal i Djokovic iznad njih !!!

    Puno mladih potencijala cije vreme tek dolazi, dok ovi najjaci su na nasu veliku zalost sve stariji. Smena generacija ne moze da se izbegne

    Cilicu mozes Ali moras da radis na sebi

    Odsvirao si ti svoje,bio si dobar teniser,sad je red na mladje generacije.

    Tako je,ima odlicnih potencijala medju mladjim teniserima,bive borbe oko mesta na ATP listi.

    Lepo kaze,gledacemo narednih godina odlicne teniske meceve.Starija generacija je jos u odlicnoj formi a mladji su tu da se bore za svoje mesto.

    Slazem se. Jako jak i kvalitetan tenis ce se igrati..svi su gladni uspeha..

Postavi odgovor