Trener Čelsija o čuvenom penalu "Rekao sam Teriju da bude ponosan"

Malo je delilo Čelsi da te 2008. godine podigne pehar Lige šampiona protiv Mančester junajteda. Da ne beše klizanja Džona Terija to bi se i desilo…

Tadašnji trener “plavaca” Avram Grant se prisetio upravo te kišne noći u Moskvi.

– Jednom sam držao predavanje na Harvardu i jedan od profesora me pitao da li i dalje pamtim penal Džona Terija. Rekao sam mu isto što i novinarima: “Davno sam ga zaboravio, ali me vi na njega stalno podsećate” – rekao je Grant u razgovoru sa britanskim medijima.

RTX4LKXM
Avram Grant je rekao Džonu Teriju da može da bude ponosan
Mandatory Credit: Action Images / Scott Heavey
Livepic – MT1ACI5030392

I bivši trener Partizana konstatuje da Čelsi tada nije imao sreće.

– Nismo imali sreće, zaslužili smo da pobedimo. Ali, niko ne dobija trofej po zaslugama. Da je Lampard postigao gol, umesto što je pogodio prečku u produžetku, bio bi to jedan od najlepših golova u istoriji finala Lige šampiona. Ali to je sve sada samo istorija, zar ne?

Te sezone je pre toga otpušten Žoze Murinjo, a Grant je uporedio sebe i Portugalca.

– Razlika između Murinja i mene je što je Žoze uvek voleo da bude u centru pažnje, svuda, da bude zvezda tima. Moj je pristup drugačiji: ja sam režiser filma, a fudbaleri su zvezde. Tako sam Teriju, dok sam ga grlio posle finala, rekao: “Nikada neću zaboraviti naš prvi razgovor i kako si pomogao timu da izađe iz teške situacije. Možeš da budeš ponosan” – završio je Grant.

Podsetimo, Junajted je nakon klizanja Džona Terija realizovao naredni penal i podigao trofej Lige šampiona.

“Prečka protiv Holandije – jedan od najodvratnijih trenutaka u karijeri”

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORTSKE PRIČE Pirlo: Spavao sam i igrao igrice, a onda osvojio Mundijal

33 Komentara

    Grant je najmanje zaslužan za to finale.

    Najmanje zasluzan za to finale je bio Grant. Ja stvarno ne znam kako je taj covek mogao da vodi tako jedan veliki klub

    Ja koliko pamtim da njegov omasen penal nije bio odlucujuc i da nisu zbog njega izgubili tako da ne treba svaljivati krivicu na njega.

    To je pravi trener a Murinjo je lakrdijaš.

    Ne verujem bas Avramu Grantu da je tako lako zaboravio promasaj Dzona Terija, cak sta vise mislim da ga to non stop proganja, jer bi se upisao zlatnim slovima u istoriji kluba!

    Los dan, sta da se radi…

    Iz kog predmeta je tacno drzao predavanje na Harvardu?

    Teri je legenda,i samo to treba da se pamti…

    Ne treba to pamtiti,svi znamo kakav je Teri igrac…

    Lose stvari se desavaju al ispravio je to 2011

    Nije bilo dovoljno srece, Celsi je bio bolji.

    Pa ja nebi spavao 3 dana zbog toga, al svakako su opet uzeli Ligu sampiona

    Razlika izmedju Granta i Murinja je to sto je Murinjo uvek imao dobar razlog da bude u centru paznje zbog pobeda i trofeja

    Ja verujem da u sportu opet pobedi onaj koji to zaslužuje kako god , mozda ne u tom trenutku ali sve ukupno

    Stvarno je bio maler, u tom trenutku da se oklizne

    Tu ga je stigla karma zbog one izdaje koju je uradio vejn Bridzu

    Takvi su bili uslovi na terenu, sta da se radi. Desava se.

    Svakom se desi da pogresi

    Dzaba takva sudbina je bila. Zalosno ali desava se

    Desava se pogotovu na onakvom terenu ,nije nista mogao …

    Desilo se, okliznuo se covek i sta sada, nije kome je receno vec kome je sudjeno

    To je stvarno bio maler,moglo je da se desi bilo kome,ne treba mu zameriti.

    Kakvo je to finale bilo,a ovo poslednje prosto za zaborav.

    To jeste bilo odlicno finale, a ovo poslednje jbg sudija ga je unistio i pre nego sto je pocelo…

    Pa nije on tu mnogo kriv,bila je kisa,proklizao je i dogodio se penal.Tacno je da samo nisu imali srece.

Postavi odgovor