Malo je delilo Čelsi da te 2008. godine podigne pehar Lige šampiona protiv Mančester junajteda. Da ne beše klizanja Džona Terija to bi se i desilo…
Tadašnji trener “plavaca” Avram Grant se prisetio upravo te kišne noći u Moskvi.
– Jednom sam držao predavanje na Harvardu i jedan od profesora me pitao da li i dalje pamtim penal Džona Terija. Rekao sam mu isto što i novinarima: “Davno sam ga zaboravio, ali me vi na njega stalno podsećate” – rekao je Grant u razgovoru sa britanskim medijima.

Mandatory Credit: Action Images / Scott Heavey
Livepic – MT1ACI5030392
I bivši trener Partizana konstatuje da Čelsi tada nije imao sreće.
– Nismo imali sreće, zaslužili smo da pobedimo. Ali, niko ne dobija trofej po zaslugama. Da je Lampard postigao gol, umesto što je pogodio prečku u produžetku, bio bi to jedan od najlepših golova u istoriji finala Lige šampiona. Ali to je sve sada samo istorija, zar ne?
Te sezone je pre toga otpušten Žoze Murinjo, a Grant je uporedio sebe i Portugalca.
– Razlika između Murinja i mene je što je Žoze uvek voleo da bude u centru pažnje, svuda, da bude zvezda tima. Moj je pristup drugačiji: ja sam režiser filma, a fudbaleri su zvezde. Tako sam Teriju, dok sam ga grlio posle finala, rekao: “Nikada neću zaboraviti naš prvi razgovor i kako si pomogao timu da izađe iz teške situacije. Možeš da budeš ponosan” – završio je Grant.
Podsetimo, Junajted je nakon klizanja Džona Terija realizovao naredni penal i podigao trofej Lige šampiona.



Filip
Grant je najmanje zaslužan za to finale.
Tasa
Nije bilo srece
ferari
Najmanje zasluzan za to finale je bio Grant. Ja stvarno ne znam kako je taj covek mogao da vodi tako jedan veliki klub
Orfanela
Ja koliko pamtim da njegov omasen penal nije bio odlucujuc i da nisu zbog njega izgubili tako da ne treba svaljivati krivicu na njega.
Scar
To je pravi trener a Murinjo je lakrdijaš.
Juca
Ne verujem bas Avramu Grantu da je tako lako zaboravio promasaj Dzona Terija, cak sta vise mislim da ga to non stop proganja, jer bi se upisao zlatnim slovima u istoriji kluba!
Tandaramandara666
Los dan, sta da se radi…
Lima
Iz kog predmeta je tacno drzao predavanje na Harvardu?
Misko
Teri je legenda,i samo to treba da se pamti…
Milutin
Ne treba to pamtiti,svi znamo kakav je Teri igrac…
LEMI
Lose stvari se desavaju al ispravio je to 2011
Garinca
Nije bilo dovoljno srece, Celsi je bio bolji.
Admirson
Zao mi ga bilo
Vlada
Jbg desava se da nemas srece
Anđa
Baš nisu imali sreće
Nikola
Pa ja nebi spavao 3 dana zbog toga, al svakako su opet uzeli Ligu sampiona
Aleksandra
Razlika izmedju Granta i Murinja je to sto je Murinjo uvek imao dobar razlog da bude u centru paznje zbog pobeda i trofeja
Vladana
Ja verujem da u sportu opet pobedi onaj koji to zaslužuje kako god , mozda ne u tom trenutku ali sve ukupno
Saska
Los teren, manjak srece… Desava se…
Djela
Pa jbg desilo se
crno bela ovca
Stvarno je bio maler, u tom trenutku da se oklizne
pfc
Tu ga je stigla karma zbog one izdaje koju je uradio vejn Bridzu
MaraMaki
Takvi su bili uslovi na terenu, sta da se radi. Desava se.
Nemanja
Svakom se desi da pogresi
Gedza
Dzaba takva sudbina je bila. Zalosno ali desava se
Nemanja
Desava se pogotovu na onakvom terenu ,nije nista mogao …
Sanja90
Desilo se, okliznuo se covek i sta sada, nije kome je receno vec kome je sudjeno
Solo Inter
Jbg dessva se i najjboljima
Iva12
To je stvarno bio maler,moglo je da se desi bilo kome,ne treba mu zameriti.
DelijaMomak
Kakvo je to finale bilo,a ovo poslednje prosto za zaborav.
Durant91
To jeste bilo odlicno finale, a ovo poslednje jbg sudija ga je unistio i pre nego sto je pocelo…
velja
Sta bi bilo, kad bi bilo
Milena86
Pa nije on tu mnogo kriv,bila je kisa,proklizao je i dogodio se penal.Tacno je da samo nisu imali srece.