Nije ništa novo ako kažemo da su Kinezi jedna od najbogatijih nacija na svetu. A kako bi to i pokazali odlučili su da izgrade drugi najveći fudbalski stadion na svetu.
Stadion će se graditi u sklopu kandidature Kine za organizaciju Mundijala 2030. godine.
Kapacitet stadiona će biti nešto malo više od 100.000 gledalaca. Veći je samo onaj u Pjongjangu (114.000). Poređenja radi Kamp Nou prima 99.354, Vembli 90.000…
Stadion će graditi korporacija Evergrande u čijem vlasništvu je i fudbalski klub Guangdžou.
Cena je novog zdanja je prava “sitnica” i koštaće više od milijardu i po dolara?!
Očekuje se da će zdanje biti gotovo do 2023. godine.



Filip
Tako i treba.
Tasa
Najbolji su
Chupka
Ispred ovog stadiona treba napraviti selfi 🙂
ferari
Pa ovima nista nije tesko. hoce jednostavno da budu broj jedan u svemu. I vrlo moguce da ce tako i biti
Orfanela
Prelepa zamisao za izgled stadiona. Eto gde nema krize.
Scar
Ma oni su taotalno lud narod grade prebrzo i imaju kintu da to i isprate.
Sindjelic
Razboleli su citavu planetu i sad grade Stadion, pa rasipaju novac i sta reci moze im se…
rade vulic
ali se sad kinezi rasipaju posle ove pandemije, mada su krenuli odavno da ulazu u sport za neku godinu bice najaci na trzistu
Tandaramandara666
Zanimljivo…
SoundON
Da se mi razumemo jedno..ovo nije ulaganje u fudbal ovo je ulaganje u turizam
SoundON
Ma dajteee dojadili ste sa ovom vestiiii 😀
El matador
Auuu koja perverzija od terena ce da bude!Svaka cast
Maras!!!
Braca Kinezi ne osecaju krizu,samo dizu i grade
Jakov
Nista bez Kineza,najveci na celom svetu
Novica
Kinezi su cudo,to i sada pokazuju..
LEMI
Ma ludi kimezi mogli su I od milion sedista da naprave
Spajke
Kako su ludiii
Garinca
Od njih se i ocekuju samo megalomanski projekti.
Igorconga
Pa mislim da je Barselona najavila proširenje kapaciteta Kamp Noua i da ce moci da primi oko 110.000 hiljada navijača! Kinezi sve više preuzimaju primat najbogatije zemlje na svetu, verovatno su vodeći i po gradjevinskim projektima, tako da me ovo uopšte ne iznenađuje!
Brmbo
ne ne ne ovaj stadion je preee Barse krenuo u projekat
Admirson
Ludilo od projketa
Gedza
Pihh sto dobro izgleda. Kinezi ozbilno ulazu u fudbal
Anđa
Super, bravo!
Nikola
Pa ko ce drugi nego kinezi
Bojan
To ce biti krcato od kineza!
Oki
Kokeza ce napraviti veci stadion, da pokaze da smo jaci od kineza!
Janbo
Pazi nesto malo vise od 100 000 mesta, sitnica!
Totti
Au, bas se razmahali sa izgradnjom stadiona. Uskoro, juris na trofeje.
Aleksandra
Nisu oni glupi sto ulazu u fudbal
Saska
Ima se, moze se… Svaka cast!
Vladana
Ludilo mozga ! Necu da Kazem na sta me podseća 🙈😁
Mario
Pa ko ce drugi da izgradi ovakav stadion nego Kinezi
Djela
Nek juri pare samoo
Atina00
Kinezi dominiraju u svakom smislu…
crno bela ovca
To će biti svemirski brod
pfc
Ali cena… nevera
MaraMaki
Ima se moze se, neka grade ljudi kad znaju, imaju i mogu.
Nemanja
Oni bas imaju
Nemanja
Mogu kako hoce ,najjaca sila na svetu , počeli su ozbiljno da ulazu u fudbal …
Durant91
Ako cemo za pravo najveci stadion je Strohov u Ceskoj koji moze da primi 220 hiljada ljudi(stojeci)…
Ervin
Jaki su kinezi,ima da bude vrh stadion
Ogi
Imaju novac,imaju radnu snagu. Ima da urade i pre roka
Sanja90
Kod njih nema krize
Dule
Pokazuju da su svetska sila,po mnogim pitanjima. Šta je za njih izgraditi jedan stadion
Zoki
Šta je to za njih,maciji kasalj
Zare
Kad ih ima toliko i ne bili napredni
Darko
Ne sumnjam u njih,uspece oni to da izgrade na vreme
Milan
Nama je sinonim za kineze kineska roba ova što se valja kod nas,odavno su oni napredniji od svih i imaji razvijene mnoge grane industrije i tehnologije
Ivan
Pa kinezi su čudo
Solo Inter
Pa odakle im tolike pare 🙂
Marija
Nemaju oni kapacitet i znanje za tako nesto, ni da naprave vrh stadione ni da organizuju takvo ogronmo takmicenje, daleko su oni iza amera, britanaca, nemaca, francuza,
Boban
Kinezi postaju cele sila, ovaj stadion je nista u odnosu na to koliko realno mogu
zizi
Kinezi su cudo!
DelijaMomak
Kinezi ljudi bez granica,toliko su kreativni i puni love da svaku mastu mogu da petvore u realnost.
velja
Hahah, sta je to za njih, ima se moze se
Iva12
Sve moze ako imate ovoliko da ulozite.Svaka cast i na ideji.
Milena86
Ovo ce izgledati odlicno kada se zavrsi,mislim da ce biti jedan od najlepsih stadiona.Imaju Kinezi odlicne ideje,a i ulozice,ogroman novac u izgradnju.
Đuro
Obori će sve rekorde, skidam kapu braći kinezima
BaNe
Zna se gde su pare, ako samo napred