Kreće polako klupska sezona, ali je u domaćoj javnosti poraz od Italije na Evrobasketu u osmini finala još uvek bolna tema.
Nije mogao ni Nikola Kalinić da izbegne priču na tu temu za ugledni Eurohoops za koji je govorio o razlozima poraza u ranoj nokaut fazi.
– Ne mislim da su prevelika očekivanja uticala na naš poraz, jer tako je uvek u Srbiji, nekad osvojimo medalju, nekad ne. Promenili smo neke stvari na poluvremenu, ali to nisu bili dobre promene. To je to, izgubili smo utakmicu. Možda je greška bila što smo želeli da zbog tih očekivanja pobedimo sa 20 razlike. Želeli smo da pokažemo da smo mnogo bolji i da pobeđujemo sa 20 ili 30 poena. Bilo nam je potrebno da pobedimo samo sa jednim poenom razlike. Možda je to lekcija koju možemo da izvučemo za naredna takmičenja – počeo je Kalinić.
On se potom osvrnuo na početak nove sezone u Barseloni za koju je potpisao ovog leta.
– Verovatno najbolja liga u Evropi. Ovde su najbolji igrači, svi timovi mogu da igraju zaista dobor, brzo, s dosta taktike i trikova. Ako si takmičar, ako hoćeš da u Evropi igraš na najvišem nivou želiš da dođeš u Španiju. Ako si u Barseloni hoćeš da osvojiš svaki trofej, ali naravno da bi nam podizanje pehara Evrolige predstavljalo najveći užitak. Zato smo ovde.
Za kraj je naš košarkaš govorio o treneru Šarunasu Jasikevičijusu.
– Bio je neverovatan igrač, žao mi je što nisam igrao protiv njega. Ali je i sjajan trener. Videli smo to još dok je vodio Žalgiris. Bez njega nisu mogli ni do plej-ofa, a sa njim su igrali Fajnal for. Veoma je motivisan, perfekcionista je. Tek se upoznajemo, ali za sada mi se dopada – zaključio je Kalinić.
ABA LIGA KUCA NA VRATA: Zvezda i Partizan za titulu, da li neko može da ih ugrozi?!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Dansku i osvoji dres! EP15| Meridian



jaksa
Greška je bila sto smo u najvažnijoj utakmici imali jako lose pristup i igrali Kao bez volje
kosta
Posle bitke su svi generali, šta je bilo bilo je sad idemo dalje
stefan
Nismo imali Tea,to nam je nedostajalo.
sonja
Ne moze Jokic sve sam,samo na njega smo se oslanjali
hristina
Mnogo smo ocekivali od njih,a realno losa ekipa.
oleg
A realno niste imali kvalitet za to.
olga
Generalno ima logike, pobeda je pobeda bez obzira da li sa +2 ili sa +20
mijat
Nismo imali pleya,to je najvrci problem bio
jasin
Kad tera svako za sebe i pravi cirkus
simeon
Ma nama je Pesic dosao glavr da se ne lazemo…
stasa
Najveci problem je bio sto nismo imali selektora…