GDE SE IMA TU SE I PRESIPA Kinezi grade drugi najveći stadion na svetu

Nije ništa novo ako kažemo da su Kinezi jedna od najbogatijih nacija na svetu. A kako bi to i pokazali odlučili su da izgrade drugi najveći fudbalski stadion na svetu.

Stadion će se graditi u sklopu kandidature Kine za organizaciju Mundijala 2030. godine.

Kapacitet stadiona će biti nešto malo više od 100.000 gledalaca. Veći je samo onaj u Pjongjangu (114.000). Poređenja radi Kamp Nou prima 99.354, Vembli 90.000…

Stadion će graditi korporacija Evergrande u čijem vlasništvu je i fudbalski klub Guangdžou.

Cena je novog zdanja je prava “sitnica” i koštaće više od milijardu i po dolara?!

Očekuje se da će zdanje biti gotovo do 2023. godine.

Trener Čelsija o čuvenom penalu “Rekao sam Teriju da bude ponosan”

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORTSKE PRIČE Pirlo: Spavao sam i igrao igrice, a onda osvojio Mundijal

59 Komentara

    Ispred ovog stadiona treba napraviti selfi 🙂

    Pa ovima nista nije tesko. hoce jednostavno da budu broj jedan u svemu. I vrlo moguce da ce tako i biti

    Prelepa zamisao za izgled stadiona. Eto gde nema krize.

    Ma oni su taotalno lud narod grade prebrzo i imaju kintu da to i isprate.

    Razboleli su citavu planetu i sad grade Stadion, pa rasipaju novac i sta reci moze im se…

    ali se sad kinezi rasipaju posle ove pandemije, mada su krenuli odavno da ulazu u sport za neku godinu bice najaci na trzistu

    Da se mi razumemo jedno..ovo nije ulaganje u fudbal ovo je ulaganje u turizam

    Ma dajteee dojadili ste sa ovom vestiiii 😀

    Nista bez Kineza,najveci na celom svetu

    Kinezi su cudo,to i sada pokazuju..

    Ma ludi kimezi mogli su I od milion sedista da naprave

    Od njih se i ocekuju samo megalomanski projekti.

    Pa mislim da je Barselona najavila proširenje kapaciteta Kamp Noua i da ce moci da primi oko 110.000 hiljada navijača! Kinezi sve više preuzimaju primat najbogatije zemlje na svetu, verovatno su vodeći i po gradjevinskim projektima, tako da me ovo uopšte ne iznenađuje!

    ne ne ne ovaj stadion je preee Barse krenuo u projekat

    Ludilo od projketa

    Pihh sto dobro izgleda. Kinezi ozbilno ulazu u fudbal

    Kokeza ce napraviti veci stadion, da pokaze da smo jaci od kineza!

    Pazi nesto malo vise od 100 000 mesta, sitnica!

    Au, bas se razmahali sa izgradnjom stadiona. Uskoro, juris na trofeje.

    Nisu oni glupi sto ulazu u fudbal

    Ludilo mozga ! Necu da Kazem na sta me podseća 🙈😁

    Pa ko ce drugi da izgradi ovakav stadion nego Kinezi

    Kinezi dominiraju u svakom smislu…

    Ima se moze se, neka grade ljudi kad znaju, imaju i mogu.

    Mogu kako hoce ,najjaca sila na svetu , počeli su ozbiljno da ulazu u fudbal …

    Ako cemo za pravo najveci stadion je Strohov u Ceskoj koji moze da primi 220 hiljada ljudi(stojeci)…

    Jaki su kinezi,ima da bude vrh stadion

    Imaju novac,imaju radnu snagu. Ima da urade i pre roka

    Pokazuju da su svetska sila,po mnogim pitanjima. Šta je za njih izgraditi jedan stadion

    Ne sumnjam u njih,uspece oni to da izgrade na vreme

    Nama je sinonim za kineze kineska roba ova što se valja kod nas,odavno su oni napredniji od svih i imaji razvijene mnoge grane industrije i tehnologije

    Nemaju oni kapacitet i znanje za tako nesto, ni da naprave vrh stadione ni da organizuju takvo ogronmo takmicenje, daleko su oni iza amera, britanaca, nemaca, francuza,

    Kinezi postaju cele sila, ovaj stadion je nista u odnosu na to koliko realno mogu

    Kinezi ljudi bez granica,toliko su kreativni i puni love da svaku mastu mogu da petvore u realnost.

    Hahah, sta je to za njih, ima se moze se

    Sve moze ako imate ovoliko da ulozite.Svaka cast i na ideji.

    Ovo ce izgledati odlicno kada se zavrsi,mislim da ce biti jedan od najlepsih stadiona.Imaju Kinezi odlicne ideje,a i ulozice,ogroman novac u izgradnju.

    Obori će sve rekorde, skidam kapu braći kinezima

Postavi odgovor