SIMEONEOV PLAN Kako od veziste napraviti napadača?

Nisu se napadači Atletiko Madrida proslavili golovima ove sezone, što je nateralo trenera Dijega Simeonea na razmišljanje.

Argentinski stručnjak je došao na ideju da defanzivnog vezistu pretvori u napadača.

Radi se o pojačanju od prošlog leta Markosu Ljorenteu koji se već istakao na poziciji špica.

To se najbolje videlo u revanš meču osmine finala Lige šampiona koji je Atletiko odigrao protiv Liverpula.

RTS35P5U
Markos Ljorente od veziste postaje napadač REUTERS/Phil Noble

Ljorente je ušao u igru u 56. minutu umesto napadača Dijega Košte i zauzeo je njegovo mesto na tom delu terena.

Upravo je to bio ključni Simeoneov potez pošto je talentovani Španac postigao dva gola u 97. i 106. minutu čime je praktično sam odveo “jorgandžije” u narednu fazu eltinog evropskog takmičenja.

Prema navodima španskih medija, trener Atletika već duži vremenski period na treninzima radi sa Ljorenteom kao napadačem.

Objektivno, Ljorente nema mesta u veznom redu španskog kluba gde su zacementirani Koke, Saul i Tomas Parti.

I zato se Simeone dosetio da ga prebaci na poziciju napadača. Moglo bi to biti Atletikovo tajno oružje naredne sezone…

Klubovi Primere do kraja godine gube 800 miliona evra!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbaler postigao prvi gol u 11 godina dugoj karijeri | ČUDO U NEMAČKOJ

23 Komentara

    Videćemo kako će se Ljorento snaći na novoj poziciji

    Dobro se dosetio Simeone,biće im to novo tajno oružje za sledeću sezonu

    Haha, tajno oruzje, a srpski portali pisu o njemu…bas je tajno 😁

    Zanimljiva strategija. Ako je ne praktikuje stalno mozda nekad prijatno iznenadi

    Ne znam, ne verujem da je adekvatno rešenje za napad Ljorente uz dužno poštovanje prema njemu a i prema Simeoneu! Ovo je isto kao kada bi Fici stavili motor Mercedesa!

    S’ obzirom da igra bunker fudbal spic mu i ne treba,obicno se celu utakmicu brane 😄😂

    Nesto mi nije jasno sta tacno pokusava 🤔

    Uff, ne verujem da ce bas moci da igra u samom srcu napada Markos Ljorente, iako u klubu rade na tome! Mislim da ce pre biti kao neki lazni centarfor, koji ce puno vremena provoditi blize sredini terena!

    Mislim da on moze da udje kao zamena i na svezinu resi utakmicu kao sto je resio protiv Liverpula

    Mislim da od tog eksperimenta nece biti nista ovaj put, jednom je to odradio kako treba ne moze svaki put

    Simeone jedan od najboljih trenera. Razume svoje igracr u potpunosti, kao i njihov potencijal!

    Skidam mu kapu za deff i sve ali ne podosim ga.Anti fudbal igra i to me nervira.Da ima losu ekipu pa da razumem!

    Simeone o ovome a igra najdefanzivniji fudbal na svetu?

    Zbunio se covek malo izgleda, zeli da experimentise ocigledno.

    Nisu ludi u Atletiku sto su mu zacepili toliku platu…

    Takentovan igrac na svim poljima. Izgleda da mu je mesto u samom spicu!

    Pa to je suluda ideja, posrecilo mu se 1 al nece bas svaki put

    Simeonov dzoker iz rukava, veliki trener koji je vec duze vreme u samom vrhu Spanije i u zavrsnici Lige Sampiona

    Simeone uvek iznenadi svojim taktikama, ali nisam ocekivao od njega da ce od defanzivca napraviti napadaca

    To je kad Bog pogleda tako nekog na utakmici, nw može ga sad stalno Čolo gurati na tu poziciju

    Pa njemu čak i špic igra odbranu. Ja ne verujem. 🤣🤣🤣🤣🤣

    Simeone je fantastican trener,pravi gazda u klubu

Postavi odgovor