Klubovi Primere do kraja godine gube 800 miliona evra!

Zbog pandemije koronavirusa utakmice španske Primere će se najverovatnije do kraja godine igrati bez publike.

A taj nedostatak ljudi na tribinama koštaće španske klubove čak 800 miliona evra!

To je naveo predsednik Primere Havijer Tebas u izjavi za ugledni “Fajnenšl tajms”.

GettyImages 1153613902
Tebas se nada da će se vratiti bar 10 do 15 odsto publike na španske stadione (Photo by Carlos Alvarez/Getty Images)

Međutim, postoji nada da bi publika ipak mogla uskoro da se vrati na stadione u sklopu popuštanja mera u Španiji.

Tebas se nada će moći da bude bar 10 do 15 odsto popunjenosti stadiona uz poštovanje socijalne distance.

Predsednik Primere je naveo i da će klubovima trebati najmanje dve godine da se oporave od finansijskih posledica koronavirusa…

ZAVRŠEN POSAO Dortmundova zamena za Hakimija je Belgijanac

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbaler postigao prvi gol u 11 godina dugoj karijeri | ČUDO U NEMAČKOJ

18 Komentara

    Veliki gubitak to je činjenica,ali verujem da će se brzo oporaviti

    Ova pandemija je napravila pravi ekonomski i finansijski udar

    E sve me strah da u fudbalu nema para i da jadni nece moci da se oporave

    Ogroman gubitak, ali procice i ovo. Bice onda puni stadioni

    Nadoknadice kroz tv prava

    Na sve je uticaala pandemija virusa u finansijskom smislu, mora se izdrzati.

    Ali zato ce klubovi dobiti više novca od Tv prava! To niko ne spominje, a svi znamo koliko je pogotovo sada kada publike nema skocila cena prenosa!

    Upravo tako, izimace dosta sobru svotu novca od TV prava i prenosa kao i od reklama.

    Svi su doziveli veliki gubitak, ali publika bi im dosta pomogla

    Mnogoo velikii gubitak… Ali ajde, moraju da opstanu… I drugi klubovi imaju velike gubitke, nisu jedini..

    Obrnuce oni to brzo,ne sumnjam ja u njih…

    Veliki gubitak za klubove. Neka dozvole 30 posto popunjenosti stadiona i distanca da bude obavezna,tako je najbolje za sve

    Bez publike svaki sport je na gubitku..

    Veliki udar… Ali ipak zdravlje je najbitnije

    E baš mi ih je žao. Kad vidim do kojih su suma stigli u transferima mislim da treba sve da ih resetuju.

    Znacilo bi im puno i 10% da im dozvole popunjenosti kapaciteta, ogroman je to gubitak. Pandemija je protresla ceo svet

Postavi odgovor