Zbog pandemije koronavirusa utakmice španske Primere će se najverovatnije do kraja godine igrati bez publike.
A taj nedostatak ljudi na tribinama koštaće španske klubove čak 800 miliona evra!
To je naveo predsednik Primere Havijer Tebas u izjavi za ugledni “Fajnenšl tajms”.

Međutim, postoji nada da bi publika ipak mogla uskoro da se vrati na stadione u sklopu popuštanja mera u Španiji.
Tebas se nada će moći da bude bar 10 do 15 odsto popunjenosti stadiona uz poštovanje socijalne distance.
Predsednik Primere je naveo i da će klubovima trebati najmanje dve godine da se oporave od finansijskih posledica koronavirusa…
ZAVRŠEN POSAO Dortmundova zamena za Hakimija je Belgijanac
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbaler postigao prvi gol u 11 godina dugoj karijeri | ČUDO U NEMAČKOJ



Mića3
Veliki gubitak to je činjenica,ali verujem da će se brzo oporaviti
Zorica
Ova pandemija je napravila pravi ekonomski i finansijski udar
Peki
E sve me strah da u fudbalu nema para i da jadni nece moci da se oporave
Jelena
Ogroman gubitak, ali procice i ovo. Bice onda puni stadioni
Laki
Nadoknadice kroz tv prava
MaraMaki
Na sve je uticaala pandemija virusa u finansijskom smislu, mora se izdrzati.
Juca
Ali zato ce klubovi dobiti više novca od Tv prava! To niko ne spominje, a svi znamo koliko je pogotovo sada kada publike nema skocila cena prenosa!
MaraMaki
Upravo tako, izimace dosta sobru svotu novca od TV prava i prenosa kao i od reklama.
Lidija
Svi su doziveli veliki gubitak, ali publika bi im dosta pomogla
Filip998
Mnogoo velikii gubitak… Ali ajde, moraju da opstanu… I drugi klubovi imaju velike gubitke, nisu jedini..
Mina
Obrnuce oni to brzo,ne sumnjam ja u njih…
Tasa
Veliki gubitak za klubove. Neka dozvole 30 posto popunjenosti stadiona i distanca da bude obavezna,tako je najbolje za sve
Anci
Bez publike svaki sport je na gubitku..
Nikola
Jbt bas ozbiljan gubitak
Pavlovic
Veliki udar… Ali ipak zdravlje je najbitnije
Scar
E baš mi ih je žao. Kad vidim do kojih su suma stigli u transferima mislim da treba sve da ih resetuju.
Kica91
Znacilo bi im puno i 10% da im dozvole popunjenosti kapaciteta, ogroman je to gubitak. Pandemija je protresla ceo svet
Masa
Veliki gubitak,izvuci ce se Spanci