Kako je Vidić potpisao za Spartak? Direktor kluba doveo kineskog akupunkturistu da ga osposobi za Rusiju

Nemanja Vidić i Mihajlo Pjanović su imali tu sreću da svlačionicu dele u dva kluba. Crvenoj zvezdi i Spartaku iz Moskve. Sada je napadač otkrio kako je zapravo legendarni štoper došao u Rusiju.

U veoma zanimljivoj priči za ruski Sport ekspres, Pjanović se prisetio transfera realizovanog u julu 2004. godine koji je Moskovljane koštao 4.450.000 evra.

Vidić je imao problem sa leđima. Tada je generalni direktor Spartaka Juri Pervak doveo u Beograd kineskog akupunkturistu Lijua i on je, kada je pogledao Nemanjina leđa, rekao da će ga izlečiti 100 odsto. Potom je Vidić potpisao ugovor, a meni je Liju pomogao u daljoj karijeri. Nisam se plašio svih tih igala”.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Zanimljivo je da je Pjanović otkrio i da je tada Šahtjor iz Donjecka hteo Vidića i da ga je upravo on ubedio da ne ide u Ukrajinu.

“Šahtjor je hteo da ga kupi. Rekao sam mu da ako ode tamo da će ostati zauvek u klubu. Kao, na primer, Darijo Srna. Pričao sam mu o Spartaku i o Moskvi i odlučio je da potpiše za ruski klub”.

Mihajlo Pjanović
foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Na pitanje šta radi danas, Pjanović odgovara da je investitor u Beogradu.

“Posle završetka igračke karijere počeo sam da se bavim građevinarstvom i potpuno sam napustio fudbal. Oduvek sam bio zainteresovan za to, čak i dok sam igrao. Nekoliko fudbalera je krenulo tim putem. Shvatio sam da mogu da zaradim još malo novca van fudbala”.

Poručuje Pjanović da je od posla u građevinarstvu zaradio više novca nego od fudbala.

“Počeo sam u pravom trenutku, sa 30 godina kada sam okončao igračku karijeru. Prijatelj mi je dao pravi savet. Na početku sam pravio dosta grešaka, ali sam bio odlučan. Mnogo godina sam sam radio najveći deo posla, sada to rade ljudi kojima verujem zbog čega imam više slobodnog vremena i češće idem na more u Bar gde imam kuću. Gradimo kuće u Beogradu”, zaključio je Pjanović.

Bonus video:

7 Komentara

    Pjana sad usao u biznis,bas ga briga. ..

    Sve posle Spartaka je istorija i legenda

    Spartak je napravio Vidica,tamo je sazreo za Pl

    Pjanović nije ni prvi ni poslednji fudbaler koji je više zaradio posle fudbalske karijere

    Posle Spartaka svi znamo sta se desilo i kakav je igrac postao

    Pa zaradio kad ima svoju firmu pa okrece dobre pare

Postavi odgovor