Đenova i Đilardino uspavali Vučicu - nova blamaža Rome

Kakav šamar je večeras dobila Roma. I to ne od nekog tima iz samog vrha u Seriji A. Već od novajlije – ekipe legendarnog Alberta Đilardina rezultatom 4:1.

Mada, kako igra Đenova ne bi bilo iznenađenje da je vidimo i negde visoko na tabeli. Sa druge strane se Žozeu Murinju crvene obrazi.

Prosto je neverovatno da je Portugalac na klupi Vučice doživeo već treći poraz u novoj sezoni. Štaviše, Roma ima tek jednu pobedu i to onu od 7:0 protiv Empolija.

Mada, ne može to da zamaskira brojne probleme u ekipi. Povrh svega, čini se da je klub jako dobro odradio i prelazni rok. Doveden je Lukaku, tu su i Azmun i Auar. Pokupljen je i štoper Evan N’Dika kao jedan od traženijih slobodnih igrača.

I ne vredi. Nema Roma ni glavu ni rep. Sigurno će se narednih dana dovesti u pitanje i sudbina Murinja kojem iovako ističe ugovor sa klubom na kraju sezone. Pitanje je da li će je i dočekati na sadašnjem mestu…

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Đenovi, svaka čast večeras. Za hrabrost da napadne nekoliko puta skupljeg protivnika. Da pokaže da se nije vratila u Seriju A samo da bude puki statista.

Povela je Đenova golom Alberta Gudmunsona još u petom minutu. Izjednačio je Brajan Kristante u 22. minutu, da bi gol Matea Retegija sve promenio.

Naturalizovani Italijan (poreklom Argentinac) je pogodio u 45. minutu. Taman u smiraj prvog poluvremena. Morao je Murinjo da menja planove.

Roma je u drugom delu izašla bez trunke energije i ideje kako da pobedi autsajdera na papiru. Večeras fenomenalni Morten Torzbi (asistent i kod gola Retegija) je u 74. minutu samo uvećao prednost Đenove.

Tačku na debakl Rome je stavio Žunior Mesijas u 81. minutu koji je ovog leta stigao iz Milana. I on je kao i Retegi apsolutni pogodak uprave kluba i sportskog sektora.

Videćemo možda već i večeras, a svakako izjutra, kakvi će vetrovi duvati u Rimu i da li će Murinju možda biti pokazana izlazna vrata iz kluba.

U preostalim mečevima dana smo videli dva remija. Monca i Bolonja su odigrali bez golova (0:0), dok je Fiorentina razočarala na gostovanju Frozinoneu – 1:1.