Aston Vila slavi Barklija i VAR

Fudbaleri Aston Vile savladali su na gostujućem terenu ekipu Sautemptona sa 0:1 (0:1), u utakmici 21. kola Premijer lige.

Bila je ovo deseta pobeda Aston Vile u prvenstvu Engleske i sada su osmi na tabeli sa 32 boda, dok je Sautempton pretrpeo treći uzastopni poraz i zauzimaju 11. poziciju sa tri boda manje od današnjeg rivala.

Trenutak odluke dogodio se u 41. minutu kada je Ros Barkli na asistenciju Džeka Griliša zatresao mrežu rivala i već tada postavio konačan rezultat. Bio je to treći gol Barklija ove sezone.

Zaigrao je Sautempton dosta ofanzivnije u nastavku, dok su gosti priliku za drugi gol vrebali iz kontri.

Ređale su se šanse za domaće preko Čea Adamsa, Jana Bednareka, ali se Vila odlično branila, a i u nekoliko navrata ih je spasao Emilijano Martinez fenomenalnim intervencijama.

U poslednjim trenucima meča Dani Ings je postigao gol, ali je on poništen. Gledao se VAR, međutim milimetri su bili na strani Aston Vile i tako je ekipa iz Birmingema došla do važna tri boda.

VAR je još jednom bio protiv Sautemptona, još na početku susreta kada je izvesno da je Met Keš igrao rukom, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Aston Vila u narednom kolu dočekuje Vest Hem, dok Sautempton gostuje Mančester junajtedu.