Red za burgere, osvežavajuća pića i još ponešto u hodniku svetlog i uređenog Bersija, bio je prilično šaren. Red u normalnoj visini, pa nekoliko glava koje štrče, a onda opet ovi „obični“.
Ti što štrče takođe su bili raspoređeni po pozicijama. Jedan je bio plejmejker – Eli Okobo, as Monaka. Drugi je bio krilo – Bandža Si.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Stari znanac iz Beograda, nekadašnji igrač Partizana, sada član Pariza sa kojim je osvojio Evrokup i sa kojim će igrati Evroligu naredne sezone. Ali, pre toga, o aktuelnom trenutku. U momentu kada smo razgovarali, bilo je poluvreme duela Francuske i Nemačke. Bio je nasmejan kako je njegova reprezentacija izgledala u završnici druge četvrtine.
Ali, posle će uslediti okršaj između Srbije i Amerike. Za srpskog zeta, takođe važan duel.
„Nisam još siguran da li ću moći da ostanem. Ali mnogo bih voleo“, kaže sa prepoznatljivo širokim osmehom rođeni Parižanin.
Naravno, navijao je za Orlove Svetislava Pešića. I to u tazbini.
„Bio sam u Srbiji, tek sam se vratio. I dalje idem stalno u Beograd. Supruga je iz Srbije tako da je divno što se vraćam tamo“, priča Si. „Gledao sam tamo sve utakmice na TV, ovo mi je prvi meč uživo. Pratio sam sve… Videćemo šta će biti protiv Amerike. Naravno da je težak protivnik, ali – sve je moguće. To je samo jedna utakmica. Ko zna.“
Optimista je 30-godišnji momak kada gleda Srbiju. A posebno prati bivšeg saigrača iz Partizana, Vanju Marinkovića.
„Proveo sam vreme sa njim u Beogradu i odmah sam video da je igrač velikog potencijala. To je tip koji može da pomogne svakom timu, posebno reprezentaciji. Stvarno mi je drago da ga vidim da ovako igra i da može da doprinese igri svoje zemlje.“
Dok je Beograđanin stasavao u sjajnog evroligaškog beka, Parižanin je rastao u jednog od lidera Pariza.
„Išao sam svojim putem i napredovao. Privilegija je raditi ono što volim. Uživam u svakom trenutku.“
Uživaće i u igranju Evrolige u rodnom gradu.
„Da. Biće to novo iskustvo za većinu igrača. Ali, spremni smo. Ekstremno naporno smo radili za to.“
Burgeri su se polako hladili, a piće grejalo dok smo pričali. Do sledećeg susreta sa ovim nasmejanim momkom.
Marš na Drinu srušio Amerikance u Indijanapolisu, nek se čuje i u Parizu (VIDEO)
Bonus video:



M Pavlovic
Svi bi voleli da Srbija pobedi vcrs Ameriku