Legendarni srpski trener i rukometaš Veselin Vujović govorio je za hrvatske medije o uticaju koronavirusa na sport.
Vujović je, kao i uvek, bio direktan i bez dlake na jeziku.
– Ovo što se događalo u fudbalu poslednjih godina nije bilo normalno. Da neko za nekoga, ma ko taj bio, plati 100, 200 ili 300 miliona evra, meni je to bolesno. Kad bih čitao o tim drskim i bezobraznim transferima u fudbalu, mnogo puta sam pomislio da se tu pere ozbiljan novac.
Legendarni trener tu nije stao već je nastavio da iznosi mišljenje o platama u fudbalu.
– Jednostavno mi nije normalno da neki prosečan fudbaler samo od jedne sezone osigura sebe i sve svoje potomke, dok s druge strane puno vrhunskih i klasnih sportista u “malim” sportovima mora krvavo da radi celu karijeru kako bi imali pristojan život. Tako da me stvarno nije briga šta će biti sa fudbalom.

foto: Starsportphoto ©
Vujović smatra da bi ova situacija mogla pozitivno da se odrazi na rukomet.
– Mislim da bi mogla da se dogodi sjajna stvar. Kriza će takođe pogoditi klubove, ali kako je novca u rukometu mnogo manje, verujem da će ona biti bezbolnija nego u fudbalu. Doći će do izjednačavanja na tržištu, nestaće ultrabogati klubovi i dominacija novca, prestaće da postoji monopol nekoliko klubova, a rukomet bi se mogao vratiti počecima.
I ne krije da će rukomet biti na dobitku.
– Da, rukomet bi od ovoga mogao puno da profitira. I ako će biti tako, na sceni će biti mnogo klubova s istim ambicijama, a to bi bilo sjajno.
Interesantni zaključci legendarnog trenera…



Filip
Slažem se sa njim svakako, fudbal je teški marketing a u rukomet niko ni ne ulaže više, zaista žalosno.
Milos
Svaka cast na iskreosti…samo da ne bude progresno protumaceno sve ovo sto si rekao.
Jovanka Orleanka
Veseline legendo, tvoja iskrenost tako prija u ovo izopaceno vreme!
Marija S.
U pravu je, rukomet je toliko dugo u senci. Vreme je za novi pocetak!
Mina
Bas me zanima da li bi mu bilo bolesno da njega neko plati toliko…
dejo_genije
Bilo bi dobro uraditi podcast sa njim,imao bi sto sta zanimljivo da kaze o svim temama
Bosko
Iskren i direktan, kao i uvek… 😀
Zato je izvisio u rep Slovenije… Srbin je to, bez dlake na jaziku!
Laza
Pere se tu novac itekako, sada ce svi da iskoriste ovu situaciju za pranje.
Beconi
Kao sto ce i fudbaleri reci za rukomet….
Maler
Malo ga drma kompleks malih zarada?
Dragan
Ne gresi covek. Moze li neki intervju sa njim?
Danijel
Velik strucnak i uvek iskren covek
Igor M.
E ovo je pametno.razmisljanje. Pozitivno sam iznenadjen.
Mixer
Pa najvise ljudi prati fudbal. 80% njih i ne zna pravila u rukometu.
Filip
U pravu je sve sto kaze, fudbal je postao marketing i posao, nista vise
Nikola
Tacno tako, dok ljudi rade za 400e oni primaju nedeljno 300 000.
Maki
Svaka mu je ko u Njegoša.. Podržavam
Dovla
Ne brini fudbal nece nikad propasti
Vlada
Pare ce polako i pokvariti fudbal,nece tu biti vise iste strasti prema sportu
steva
Mnogo si stariji od mene i jos nisi naucio da se iskrenost bas i ne isplati. Jos ce da te okarakterisu kao nekoga ko hoce da unisti sport. Ali veliki pozdrav za legendu Jugoslovenskog rukometa, svaka ti je ko Njegoseva!!!
DuLE
Tacno tako. Samo sto ovo nece nista promeniti dok stadion prima 80 000 a hale 5 000 itd….