VUJOVIĆ DIREkTAN: Stvarno me nije briga šta će biti sa fudbalom

Legendarni srpski trener i rukometaš Veselin Vujović govorio je za hrvatske medije o uticaju koronavirusa na sport.

Vujović je, kao i uvek, bio direktan i bez dlake na jeziku.

– Ovo što se događalo u fudbalu poslednjih godina nije bilo normalno. Da neko za nekoga, ma ko taj bio, plati 100, 200 ili 300 miliona evra, meni je to bolesno. Kad bih čitao o tim drskim i bezobraznim transferima u fudbalu, mnogo puta sam pomislio da se tu pere ozbiljan novac.

Legendarni trener tu nije stao već je nastavio da iznosi mišljenje o platama u fudbalu.

– Jednostavno mi nije normalno da neki prosečan fudbaler samo od jedne sezone osigura sebe i sve svoje potomke, dok s druge strane puno vrhunskih i klasnih sportista u “malim” sportovima mora krvavo da radi celu karijeru kako bi imali pristojan život. Tako da me stvarno nije briga šta će biti sa fudbalom.

VUJOVIC VESELIN PROMOCIJA 04
Veselin Vujović smatra da će iz situacije sa koronavirusom rukomet – profitirati
foto: Starsportphoto ©

Vujović smatra da bi ova situacija mogla pozitivno da se odrazi na rukomet.

– Mislim da bi mogla da se dogodi sjajna stvar. Kriza će takođe pogoditi klubove, ali kako je novca u rukometu mnogo manje, verujem da će ona biti bezbolnija nego u fudbalu. Doći će do izjednačavanja na tržištu, nestaće ultrabogati klubovi i dominacija novca, prestaće da postoji monopol nekoliko klubova, a rukomet bi se mogao vratiti počecima.

I ne krije da će rukomet biti na dobitku.

– Da, rukomet bi od ovoga mogao puno da profitira. I ako će biti tako, na sceni će biti mnogo klubova s istim ambicijama, a to bi bilo sjajno.

Interesantni zaključci legendarnog trenera…

OVO JE TEŠKA GODINA: Najpre bolest Mihajlovića, a sada koronavirus

 

POSLE SAMO JEDNE SEZONE Urugvajac napušta Inter

 

21 Komentara

    Slažem se sa njim svakako, fudbal je teški marketing a u rukomet niko ni ne ulaže više, zaista žalosno.

    Svaka cast na iskreosti…samo da ne bude progresno protumaceno sve ovo sto si rekao.

    U pravu je, rukomet je toliko dugo u senci. Vreme je za novi pocetak!

    Bas me zanima da li bi mu bilo bolesno da njega neko plati toliko…

    Bilo bi dobro uraditi podcast sa njim,imao bi sto sta zanimljivo da kaze o svim temama

    Iskren i direktan, kao i uvek… 😀
    Zato je izvisio u rep Slovenije… Srbin je to, bez dlake na jaziku!

    Pere se tu novac itekako, sada ce svi da iskoriste ovu situaciju za pranje.

    Kao sto ce i fudbaleri reci za rukomet….

    Ne gresi covek. Moze li neki intervju sa njim?

    Velik strucnak i uvek iskren covek

    E ovo je pametno.razmisljanje. Pozitivno sam iznenadjen.

    Pa najvise ljudi prati fudbal. 80% njih i ne zna pravila u rukometu.

    U pravu je sve sto kaze, fudbal je postao marketing i posao, nista vise

    Tacno tako, dok ljudi rade za 400e oni primaju nedeljno 300 000.

    Svaka mu je ko u Njegoša.. Podržavam

    Pare ce polako i pokvariti fudbal,nece tu biti vise iste strasti prema sportu

    Mnogo si stariji od mene i jos nisi naucio da se iskrenost bas i ne isplati. Jos ce da te okarakterisu kao nekoga ko hoce da unisti sport. Ali veliki pozdrav za legendu Jugoslovenskog rukometa, svaka ti je ko Njegoseva!!!

    Tacno tako. Samo sto ovo nece nista promeniti dok stadion prima 80 000 a hale 5 000 itd….

Postavi odgovor