KAKO JE KALINIĆ NAPUSTIO ZVEZDU? Žao mi je što nisam ostao...

Poznat je Nikola Kalinić kao neko ko nema dlake na jeziku. Tako je bilo i ovoga puta u intervjuu za poznati litvanski sajt “Basketnews”.

Dotakao se Kalinić najpre činjenice da je letos napustio Zvezdu i da je otišao u Barselonu iako je postojala opcija da ostane u Beogradu.

– Žao mi je što se neke stvari nisu poklopile na kraju prošle sezone. Mislim da smo imali dobru ekipu i da smo mogli tako i da nastavimo. Sigurno je postojala mogućnost za tako nešto, ali je sve išlo nešto sporije nego što je trebalo.

Na pitanje da li mu klub nije dao dovoljno dobre odgovore o njegovom statusu i statusu najbitnijih igrača, Kalinić je bio kratak.

– Da kažemo da je to bilo tako.

Zvezda je trenutno na dnu Evrolige sa učinkom od jedne pobede i šest poraza što je prokomentarisao i srpski košarkaš.

– Žao mi je. To je ekipa u kojoj sam igrao prošle sezone, tako da mi je stvarno žao, ali mislim da to ima logike jer su promenili mnogo igrača i trenera. Manje-više smo znali da bi nešto ovakvo moglo da se desi, ali mislim da je samo poraz protiv Zadra alarmantan. Što se ostalog u Evroligi tiče, ne možete da očekujete da će pobediti Efes u gostima ili neke druge velike timove. Ali, mislim da će to sve biti dobro. Došli su neki novi momci i mislim da će biti dobri ove godine.

Nikola Kalinić-Crvena-zvezda
Kalinića je govorio o napuštanju Zvezde!
(FOTO: Starsport.rs)

Našalio se Kalinić i odgovorio šta je Zvezdi potrebno da se podigne ka vrhu Evrolige.

– Najbolje bi bilo da dovedu Stefa Karija, Drejmonda Grina i Nikolu Jokića. Mislim da su uradili najbolje što su mogli i da imaju dobar tim, samo igrači još ne znaju uloge. Nisam gledao mnogo njihovih utakmica, ali na osnovu videa i statistike, utisak je da i dalje ne znaju uloge, a za to je potrebno vreme.

Za kraj je Kalinić istakao da bi dolazak Ivanovića mogao veoma pozitivno da utiče na ekipu.

– Kako vreme bude prolazilo, još sa novim trenerom, polako će se buditi, biće to šok terapija, kako kažemo mi u Srbiji. Stvarno mislim da će biti dobri. Imaju dobre igrače, samo moraju da to sve lepo poslažu – zaključio je Kalinić.

GRUPA G: Brazil za “koplje” iznad svih, Srbija mora da pobedi duhove iz Rusije!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Kamerun i osvoji dres! EP28 | Meridian

5 Komentara

    Nije ostao jer je Barsa ponudila više para

    Ostao bi da je Zvezda mogla da mu ponudi približno dobre uslove kao Barsa

    Retoričko pitanje, spakovao čovek kofere i prvim avionom pobegao glavom bez obzira

    Moze da prica,verovatno mu je i zao,ali novac opredeljuje karijeru!!!

    Zao malo sutra da mu j zao nebi ni odlazio .ali bolji klub veca lova ..

Postavi odgovor