Poznat je Nikola Kalinić kao neko ko nema dlake na jeziku. Tako je bilo i ovoga puta u intervjuu za poznati litvanski sajt “Basketnews”.
Dotakao se Kalinić najpre činjenice da je letos napustio Zvezdu i da je otišao u Barselonu iako je postojala opcija da ostane u Beogradu.
– Žao mi je što se neke stvari nisu poklopile na kraju prošle sezone. Mislim da smo imali dobru ekipu i da smo mogli tako i da nastavimo. Sigurno je postojala mogućnost za tako nešto, ali je sve išlo nešto sporije nego što je trebalo.
Na pitanje da li mu klub nije dao dovoljno dobre odgovore o njegovom statusu i statusu najbitnijih igrača, Kalinić je bio kratak.
– Da kažemo da je to bilo tako.
Zvezda je trenutno na dnu Evrolige sa učinkom od jedne pobede i šest poraza što je prokomentarisao i srpski košarkaš.
– Žao mi je. To je ekipa u kojoj sam igrao prošle sezone, tako da mi je stvarno žao, ali mislim da to ima logike jer su promenili mnogo igrača i trenera. Manje-više smo znali da bi nešto ovakvo moglo da se desi, ali mislim da je samo poraz protiv Zadra alarmantan. Što se ostalog u Evroligi tiče, ne možete da očekujete da će pobediti Efes u gostima ili neke druge velike timove. Ali, mislim da će to sve biti dobro. Došli su neki novi momci i mislim da će biti dobri ove godine.

(FOTO: Starsport.rs)
Našalio se Kalinić i odgovorio šta je Zvezdi potrebno da se podigne ka vrhu Evrolige.
– Najbolje bi bilo da dovedu Stefa Karija, Drejmonda Grina i Nikolu Jokića. Mislim da su uradili najbolje što su mogli i da imaju dobar tim, samo igrači još ne znaju uloge. Nisam gledao mnogo njihovih utakmica, ali na osnovu videa i statistike, utisak je da i dalje ne znaju uloge, a za to je potrebno vreme.
Za kraj je Kalinić istakao da bi dolazak Ivanovića mogao veoma pozitivno da utiče na ekipu.
– Kako vreme bude prolazilo, još sa novim trenerom, polako će se buditi, biće to šok terapija, kako kažemo mi u Srbiji. Stvarno mislim da će biti dobri. Imaju dobre igrače, samo moraju da to sve lepo poslažu – zaključio je Kalinić.
GRUPA G: Brazil za “koplje” iznad svih, Srbija mora da pobedi duhove iz Rusije!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Kamerun i osvoji dres! EP28 | Meridian



dorde
Nije ostao jer je Barsa ponudila više para
dusan
Ostao bi da je Zvezda mogla da mu ponudi približno dobre uslove kao Barsa
iris
Retoričko pitanje, spakovao čovek kofere i prvim avionom pobegao glavom bez obzira
nenad
Moze da prica,verovatno mu je i zao,ali novac opredeljuje karijeru!!!
milos
Zao malo sutra da mu j zao nebi ni odlazio .ali bolji klub veca lova ..